Přijměte pozvání na benefiční koncert Chlapeckého sboru Bruncvík

Srdečně Vás zveme na na postní koncert "Děti dětem", který již tradičně pořádáme jako benefici, jejíž výtěžek bude letos věnován organizaci Člověk v tísni.Lenka Mensa Pištěcká, čtvrtek 30. března 2023
Magazín > Sborový život

Plakát koncertu

Chlapecký sbor Bruncvík / Chlapecký sbor Bruncvík

Tradiční postní koncert hlavního sboru "Děti dětem" se bude konat v sobotu 1.4.2023 od 17 hodin v kostele sv. Petra Na Poříčí (Biskupská ulice, Praha 1).

Chlapecký pěvecký sbor Bruncvík byl založen na jaře roku 2006. U jeho zrodu stála a sbor vede Lenka Pištěcká, která tak navazuje na svou pedagogickou činnost; vedle hlasu a celkové hudebnosti rozvíjí také celou osobnost v její komplexnosti, neboť hlas je vždy obrazem právě celé osobnosti.

Založením sboru se také snažíme rozšířit počet chlapecký chorů v České republice na pět (dále Boni pueri - Hradec Králové, Pueri gaudentes – Praha, Bonifantes - Pardubice Páni kluci - Litoměřice) a zase se o něco více přiblížit evropské tradici (zejména Německu, Rakousku, severským zemím), kde jsou chlapecké sbory přirozenou součásti hudební života. A kde jsou také chápány jako efektivní společenské instituce, neboť velmi účinně formují nejmladší mužskou populaci, kdy důrazem na týmovou práci a blízkým seznamováním s kulturními hodnotami z chlapeckých sborů vycházejí chlapci čestní a kultivovaní.

Názvem Bruncvík, dle legendárního středověkého rytíře, jehož slavná socha stojí u Karlova mostu, se snažíme podtrhnout právě výchovu k rytířským ctnostem – čestnosti, pravdomluvnosti, odvaze…


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)