Poslechněte si rozhovory s pěti sbormistry v seriálu Sboru propadlí

Zajímavý rozhovor ČRO Vltava

Na otázky moderátorek Vltavy odpovídají např. Zdena Součková z pražských Pueri gaudentes, Helena Kaločová ze Vsetína nebo Lukáš Holec, sbormistr sboru Medvíďata z Českého Krumlova.Michaela Ditrichová, Jitka Kostelníková, středa 24. března 2021
Magazín > Zprávičky

PS Song MG

archiv sboru / PS Song MG

V Česku je přibližně 2000 neprofesionálních pěveckých sborů, které utichly, protože společný zpěv byl označen za rizikový.Co vše bychom měli vědět o českých neprofesionálních sborech?

Jsou různé, je jich mnoho a nesoustředí se jen na zpěv. Některé sbory přesunuly svou činnost do online prostředí, to ale stejně nemůže nahradit klasické zkoušky, tradiční setkávání. Navíc mnozí sbormistři ani technické zázemí pro sebe či pro sboristy nemají a někteří proto pochybují o budoucnosti svých těles.

Jaké umělecké a společenské potřeby naplňují české neprofesionální sbory? V čem je jejich kvalita a co vše svým členům sbory nabízejí? Poslechněte si rozhovory s pěti sbormistry, které vedou různé typy sborů, v seriálu Michaely Ditrichové a Jitky Kostelníkové Sboru propadlí.

Uslyšíte zde:

Odkaz na pořad: Sboru propadlí


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)