Harantovské slavnosti historického zpěvu

aktualizováno pro ročník 2017

Festival je třídenní, přihlásit se mohou neprofesionální dětské, ženské, mužské i smíšené sbory zpívající renesanční a raně barokní hudbu. Slavnosti začínají v pátek speciálním koncertem na hradě. Pokračují v sobotu, kdy dopoledne proběhne hodnocená přehlídka přihlášených souborů a v podvečer volné koncerty sborů na hradě či v kostele. V neděli zakončuje festival slavnostní mše. Kulturní sdružení vydalo pro potřeby festivalu Sborník vícehlasých skladeb XI, který bude v dostatečném předstihu zaslán sbormistrům přihlášených sborů.


místo konání

Pecka (Česká republika)


základní charakteristika

  • soutěžní festival určený pro dětské sbory, sbory mládeže a sbory dospělých
  • koná se

organizátor

Kulturní sdružení Harant Pecka

kontakty

Mgr. Šárka Kodymová
ZŠ Pecka 38
507 82 Pecka

hshz@seznam.cz

tel.: 493 799 166, 737 886 517

podmínky účasti

Nejméně 2 skladby do celkové délky 10 minut čistého času (maximálně). Jedna skladba musí být ze Sborníků I - XI a jedna musí být původně česká (i latinsky, nemusí být z výše uvedených sborníků). Z každé písně nebo skladby lze zpívat nejvýše 2 sloky. Výběr skladeb je omezen obdobím renesance a raného baroka (přibližně do roku 1670). Porota bude posuzovat všechny písně najednou. Vystoupení je a capella.

účastnický poplatek

100,- Kč na člena sboruSouvisející článkyPublikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)