Rybovka zní nad Českem - společný projekt ČRO a ZUŠ

Štedrý den s J. J. Rybou

Projekt „Rybovka zní nad Českem“ vyvrcholí odvysíláním jednotlivých záznamů na regionálních stanicích ČRo v úterý 24. 12. od 18 hodin.Jiří Dohnal, úterý 24. prosince 2019
Magazín > Zprávičky

Rybova mše ve sv. Vítu

archiv ZUŠ hostivař / http://www.zus-hostivar.cz/

V období vánočních svátků organizují základní umělecké školy nejrozmanitější koncerty s vánoční tématikou, ke kterým jistě patří také provedení oblíbené České mše vánoční rožmitálského kantora a hudebního skladatele Jakuba Jana Ryby. Hudební Vydavatelství a nakladatelství Českého rozhlasu nabídlo základním uměleckým školám prostřednictvím krajských studií projekt s názvem „Rybovka zní nad Českem“.

Přihlásilo se celkem 16 základních uměleckých škol, do projektu jich nakonec bylo vybráno devět. Školám, které se do projektu přihlásily a byly vybrány, pořídí Český rozhlas zvukový záznam mše, který bude odvysílán 24. prosince 2019 v 18 hodin z každého krajského studia.

Pro brněnský rozhlas nahrávku natočí těleso pod názvem Mladí brněnští symfonikové, které sdružuje studenty a žáky z jedenácti brněnských základních uměleckých škol.

Region – Praha a střední Čechy pořídil záznam z pražského chrámu sv. Víta, kde vystoupili žáci ZUŠ Praha 10 Hostivař.

Pro ČRo Liberec vznikne nahrávka ZUŠ Liberec z kostela sv. Nalezení Kříže.

V kostele sv. Víta v Častolovicích natočí ČRo Hradec Králové společný koncert ZUŠ Týniště nad Orlicí a ZUŠ Rychnov nad Kněžnou.

Plzeňský rozhlas pořídí nahrávku České mše vánoční v klatovském divadle v podání žáků zdejší umělecké školy.

Regionálnímu studiu v Ústí nad Labem nabídla Základní umělecká škola F. L. Gassmanna v Mostě koncert k natočení z německého města Seiffenu.

Posluchače zlínského regionu potěší „Rybovka“ v podání ZUŠ Bojkovice natočená v chrámu sv. Vavřince.


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)