International Choir Festival of Preveza

aktualizováno pro ročník 2010

Mezinárodní sborová soutěž v Preveze existuje už 26 let. Koncerty se konají v pevnosti Preveza nebo vauditoriu Odeon v Nicopoli. Součástí festivalu je soutěž, na níž jsme měli tu čest přivítat světově uznávané odborníky, jako je Theodora Pavlovich a John Fitzpatrick.


místo konání

Preveza (Itálie)


základní charakteristika

  • soutěžní festival s mezinárodní účastí určený pro dětské sbory, sbory mládeže a sbory dospělých
  • koná se

organizátor

Choral society Armonia

kontakty

Choral society Armonia
P.O. Box 139
GR - 481 00, Preveza, Greece
tel.: +30 2682 0 24915; fax: +30 2682 0 29852
info@choralpreveza.gr
armonia4@otenet.gr
www.choralpreveza.gr

podmínky účasti

Soutěž je určena pouze pro amatérské sbory, které mohou vystupovat a soutěžit v šesti kategoriích. Pokud chce sbor vystoupit ve více kategoriích, uhradí účastnický poplatek pouze jednou. Musí však podat pro každou kategorii samostatnou přihlášku. Sbory si připraví podle vlastního výběru: duchovní skladbu z období do roku 1800, duchovní skladbu z období 1800 – 1950, duchovní skladbu z období po roce 1950 a lidovou píseň ze země sboru. Všechny sbory nastudují povinnou skladbu, vše v provedení “a cappella". Celkově soutěžní program nesmí přesáhnout v každé kategorii 20 minut. Skladby podle vlastního výběru (s důrazem na církevní a lidovou hudbu) budou provedeny "a cappella" v časovém rozsahu 10 – 15 minut. Každý sbor musí poslat: vyplněnou přihlášku, životopis sboru, životopis sbormistra, fotografii sboru, fotografii sbormistra, nahrávku z poslední doby, šest (6) kopií not každé zvolené skladby a seznam a adresy členů sboru, kteří nemají platný pas EU

účastnický poplatek

400 euro

ubytování

ubytování objednat prostřednictvím festivaluMísto konání: Preveza
Související článkyPublikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)